Hyppää sisältöön

P-ajolupakurssit 2022

(Päivitetty 20.1.2022)

Vuoden 2022 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.

Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö ja ilmoittautuminen
Ajankohta avoinna Forssa, Pilvenmäen ravirata Pilvenmäen ravirata
Elina Hirvonen
elina.hirvonen@pilvenmaki.fi
Ajankohta avoinna Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry ja Joensuun ravinuoret
Anne Taimela
hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi
050 4417 524
Kesäkuu 2022 Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Sari Piirainen
sari.piirainen@killeri.fi
010 321 0263
Elokuu 2022 Kajaanin ravirata Kainuun hevosjalostusliitto ry
Kirsi Mikkonen
kainuunhevosjalostusliitto@gmail.com
0443617193
Huhti-toukokuu 2022 Kaustinen, Nikulan ravirata Keski-Pohjanmaan hevosjalostusliitto ry
Susanna Mastokangas
kphevosjalostusliitto@gmail.com
0405845907
Ajankohta avoinna Kouvolan ravirata Kouvolan ravirata ja Kouvolan ravinuoret
Janika Pasi
janika.pasii@gmail.com
0405498640Hanna Seppälä
hanna.seppalaa@outlook.com
0440702959
Syksy 2022 Kuopio, Sorsasalon ravirata Kuopion ravinuoret ja Pohjois-Savon hevosjalostusliitto ry
Hannu Ala-Korpi
044 0375 363
hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi
5.-10.6.2022

12.-17.6.2022

Köyliö/Kokemäen ravirata Sataravi Oy ja Poniravikoulu Köyliö
Susanne Vuori
0505280392
Syksy 2022 Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Ninni Ala-Jääski
toimisto@eshjl.fi
0413171873
www.hevosjalostusliitot.fi/etelasuomi
Ajankohta avoinna Lappeenrannan ravirata Lappeen ravinuoret ja Lappeen ravirata

 

Kesäleiri 2022

P-körkortskurs, april 2022

Loviisan ravirata

Mariehamn

Nylands Läns Hästavelsförbund r.f.
Sonja Skogberg
sonja.skogberg@pp2.inet.fi
0500 630 492
Alkaen 18.3.2022 pääsykokeella Mikkelin ravirata Etelä-Savon Hevosjalostusliitto ry ja Mikkelin ravinuoret
Janina Aronen 044 791 0600
janina.aronen(at)mikkelinravirata.fiJulia Kiukas
kiukas.julia@gmail.com
Ajankohta avoinna Oulu, Äimäraution ravirata Oulun ravinuoret ja Äimäraution ravirata
Essi Perttula
perttulaessi15@gmail.com
0401456904
Ajankohta avoinna Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin hevosjalostusliitto ry
Annu Tams
040 159 6049
lapinhjl@gmail.com
Touko-kesäkuu 2022 Seinäjoen ravirata Seinäjoen ravirata
Heli Myllykoski
heli@hmyllykoski.fi
050 586 0813.
Viikko 42 (syyslomaviikko) Tampere, Teivon ravirata Tampereen ravirata
Viena Kauppi
viena.kauppi@teivo.fi
0504770450
Ajankohta avoinna Tornio, Laivakankaan ravirata Länsi-Lapin Hevosystävät ja Tornion ravinuoret
Katja Blomberg
katjablomberg2@gmail.com
0405388943
ravinuoret@laivakangas.fi
Huhti-toukokuu 2022 Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry
Henri Toiviainen
henri.toiviainen@turunhippos.fi
040-456 7003

Ajantasaiset tiedot P-ajolupakursseista löydät raviradan ja alueen Hevosjalostusliiton verkkosivuilta. Varmistathan aikataulut kurssin järjestäjältä!

Kurssin järjestäjällä on oikeus peruttaa kurssi, mikäli osallistujamäärä jää liian vähäiseksi.

Lisätietoja P-ajolupakursseista saat lähimmältä raviradalta tai

Suomen Hippos ry
Helena Hyvämäki-Mäenpää
koulutustoiminnan koordinaattori
040 646 4609
helena.hyvamaki-maenpaa@hippos.fi