Hyppää sisältöön

KURSSIKALENTERI, P-ajolupakurssit 2024

 

(Päivitetty 29.5.2024)

Vuoden 2024 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.

Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö ja ilmoittautuminen
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Forssa, Pilvenmäen ravirata Forssan seudun Hippos ry
Elina Hirvonen
050 301 8258
elina.hirvonen@pilvenmaki.fi
Kurssi peruutettu vähäisen
osallistujamäärän takia
Vermon ravirata Vermon ravirata/Vermon ravikoulu
Miia Salminen
040 072 1260
ravikoulu@vermo.fi
Pääsykoe 9.5.2024
Loppukoe 19.5.2024
Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry ja Joensuun ravinuoret
Anne Taimela
050 441 7524
hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Sari Piirainen
010 321 0263
sari.piirainen@killeri.fi
Elo-syyskuu 2024 Kajaanin ravirata Kainuun Hevosjalostusliitto ry
Niina Härkönen
044 361 7193
kainuunhevosjalostusliitto@gmail.com
Pääsykoe 4.4.2024
Loppukoe 13.4.2024
Kaustinen, Nikulan ravirata Keski-Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Susanna Mastokangas
040 584 5907
kphevosjalostusliitto@gmail.com
Lisätietoja
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Kouvolan ravirata Kouvolan ravirata ja Kouvolan ravinuoret
Janika Pasi
janika.pasii@gmail.com 040 549 8640
Hanna Seppälä
hanna.seppalaa@outlook.com 044 070 2959
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Kuopio, Sorsasalon ravirata Kuopion ravinuoret ja Pohjois-Savon hevosjalostusliitto ry
Heini Korhonen
045 110 8484
heinimaaria.korhonen@gmail.com
Pääsykoe 10.6.2024
Loppukoe 14.6.2024
Kokemäen ravirata /Köyliö Sataravi Oy ja Poniravikoulu Köyliö
Susanne Vuori
050 528 0392
Pääsykoe 18.4.2024
Loppukoe 5.5.2024
Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Ninni Ala-Jääski
041 317 1873
toimisto@eshjl.fi
www.hevosjalostusliitot.fi/etelasuomi
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Lappeenrannan ravirata Lappeen ravinuoret ja Lappeen ravirata
Ei kurssia vuonna 2024 Loviisan ravirata Nylands Läns Hästavelsförbund r.f.
Sonja Skogberg
050 063 0492
sonja.skogberg@pp2.inet.fi
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Mikkelin ravirata Etelä-Savon Hevosjalostusliitto ry ja Mikkelin ravinuoret
Janina Aronen 044 791 0600
janina.aronen@mikkelinravirata.fi
Julia Kiukas
kiukas.julia@gmail.com
Pääsykoe 10.6.2024
Loppukoe 14.6.2024
Oulu, Äimäraution ravirata Oulun ravinuoret ja Äimäraution ravirata
Nelli Lindholm
040 561 5136
nelli.lindholm@oulunravit.fi
Pääsykoe 17.5.2024
Loppukoe 8.6.2024
Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin Hevosjalostusliitto ry
Annu Tams
040 159 6049
lapinhjl@gmail.com
Pääsykoe 11.5.2024
Loppukoe 9.6.2024
Seinäjoen ravirata Seinäjoen ravirata
Heli Myllykoski
050 586 0813
heli@hmyllykoski.fi
Pääsykoe 9.6.2024
Loppukoe 16.6.2024
Tampere, Teivon ravirata Teivon ravirata
Viena Kauppi
050 477 0450
viena.kauppi@teivo.fi
Kurssi peruutettu vähäisen
osallistujamäärän takia
Tornio, Laivakankaan ravirata Länsi-Lapin Hevosystävät ry ja Tornion ravinuoret
Katja Blomberg
katjablomberg2@gmail.com
040 538 8943
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry
Eeva Karvonen
040 089 8353
eeva.karvonen@turunhippos.fi
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Vieremä Ylä-Savon Hippos ry & Vieremän ravinuoret
Vuokko Pietikäinen
040 581 7533
vpieti@gmail.com

Varmistathan aikataulut kurssin järjestäjältä. Järjestäjällä on oikeus peruuttaa kurssi, jos osallistujamäärä on liian pieni.

Lisätietoja P-ajolupakursseista saat:
Lähimmältä raviradalta tai Hevosjalostusliitosta 

tai voit ottaa yhteyttä Suomen Hippokseen:

Suomen Hippos ry
Johanna Pökkä
johanna.pokka@hippos.fi
040 632 8182