Hyppää sisältöön

C-ajolupakurssit 2022

(Päivitetty 20.1.2022)

Vuoden 2022 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.
Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö
 Ajankohta avoinna Forssa, Pilvenmäen ravirata Forssan Seudun Hippos ry
Elina Hirvonen
0503018258
elina.hirvonen@pilvenmaki.fi
Pääsykoe 14.5.2022
Loppukoe 16.6.2022
Helsinki, Vermon ravirata Vermon ravirata Oy ja Vermon ravikoulu
Jarkko Korhonen
jarkko.korhonen@vermo.fi
Ajankohta avoinna Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry
Anne Taimela
050-4417524
hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi
Toukokuu 2022 Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Sari Piirainen
010 321 0263, 040-849 6958
sari.piirainen@killeri.fi
Touko-kesäkuu 2022 Kajaanin ravirata Kainuun Hevosjalostusliitto ry
Kirsi Mikkonen
044 361 7193
kainuunhevosjalostusliitto@gmail
Maalis-huhtikuu 2022 Kaustinen, Nikulan Ravirata Keski-Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry & Kaustisen ravirata
Susanna Mastokangas
kphevosjalostusliitto@gmail.com
Ajankohta avoinna Kouvolan ravirata Kymen-Karjalan Hevosjalostusliitto ry
kymenkarjalanhjl@gmail.com
0400 958 581/ Timlin
Alkaen 16.8. pääsykokeella. Kuopio, Sorsasalon ravirata Pohjois-Savon Hevosjalostusliitto ry
Hannu Ala-Korpi
044 037 5363
hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi
Kevät 2022 Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Ninni Ala-Jääski
puh. 041 317 1873, toimisto@eshjl.fi
Huhti-toukokuu 2022 Mikkelin ravirata Etelä-Savon Hjl
Janina Aronen puh. 044 791 0600
hevosjalostusliitto@mikkelinravirata.fi
www.mikkelinravirata.fi
Kesä-heinäkuu 2022 Oulu, Äimäraution ravirata Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen
aune.huttunen@oulunravit.fi
0500921527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Kysynnän mukaan 2022 aikana Oulu, Äimäraution ravirata (montéajolupakurssi) Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen
aune.huttunen@oulunravit.fi
0500921527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Ajankohta avoinna Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin Hevosjalostusliitto ry
Annu Tams
puh. 0401596049,
lapinhjlry@gmail.com
Syksy 2022 Ruukki, Koulutuskeskus Brahe Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen
aune.huttunen@oulunravit.fi
050 092 1527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Syys-lokakuu 2022 Seinäjoen ravirata Etelä-Pohjanmaan Hjl
Susanna Hakkarainen
0405329014
susanna.hakkarainen@seinajoenravit.net
Ajankohta avoinna Tampere, Teivon ravirata Hämeen hevosjalostusliitto ry
Anu Kantala
0400 454 840
hameenhjl@gmail.com
Ajankohta avoinna Tornio, Laivakankaan ravirata Juha Niskala
Länsi-Lapin Hevosystävät ry
puh. 0405268534
Huhti-toukokuu 2022 Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry
Henri Toiviainen
0404567003
henri.toiviainen@turunhippos.fi

 

Lisätietoja C-ajolupakursseista saat:
Lähimmältä raviradalta tai Hevosjalostusliitosta 

tai voit ottaa yhteyttä Suomen Hippokseen:

Suomen Hippos ry
koulutustoiminnan koordinaattori
Helena Hyvämäki-Mäenpää
040 646 4609