Hyppää sisältöön

KURSSIKALENTERI, C-ajolupakurssit 2024

 

(Päivitetty 13.5.2024)

Vuoden 2024 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.
Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Forssa, Pilvenmäen ravirata Forssan Seudun Hippos ry
Elina Hirvonen
050 301 8258
elina.hirvonen@pilvenmaki.fi
Pääsykoe 9.5.2024
Loppukoe 13.6.2024
Helsinki, Vermon ravirata Vermon ravirata Oy ja Vermon ravikoulu
Jarkko Korhonen
jarkko.korhonen@vermo.fi
Lisätietoja tästä
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry
Anne Taimela
050 441 7524
hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi
Syksy 2024 Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Sari Piirainen
010 321 0263, 040 849 6958
sari.piirainen@killeri.fi
Kurssi tarjotaan seuraavan kerran syksyllä 2024. Kajaanin ravirata Kainuun Hevosjalostusliitto ry
Niina Härkönen
044 361 7193
kainuunhevosjalostusliitto@gmail.com
Peruutettu vähäisen osallistujamäärän vuoksi Kaustinen, Nikulan Ravirata Keski-Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Susanna Mastokangas
040 584 5907
kphevosjalostusliitto@gmail.com
Lisätietoja
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Lappeen ravirata Kymen-Karjalan Hevosjalostusliitto ry
Jenni Timlin
040 095 8581
kymenkarjalanhjl@gmail.com
Pääsykoe 23.5.2024
Loppukoe 19.6.2024
Kuopio, Sorsasalon ravirata Pohjois-Savon Hevosjalostusliitto ry
Hannu Ala-Korpi
044 037 5363
hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi
Pääsykoe 29.4.2024
Loppukoe 30.5.2024
Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Ninni Ala-Jääski
041 317 1873
toimisto@eshjl.fi
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Loviisan ravirata Nylands Läns Hästavelsförbund r.f.
Sonja Skogberg
050 063 0492
sonja.skogberg@pp2.inet.fi
Peruutettu vähäisen osallistujamäärän vuoksi Mikkelin ravirata Etelä-Savon Hevosjalostusliitto ry
Janina Aronen
044 791 0600
janina.aronen@mikkelinravirata.fi
Etelä-Savon Hjl
Pääsykoe 10.6.
Loppukoe 4.7.
Oulu, Äimäraution ravirata Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen
aune.huttunen@oulunravit.fi
050 092 1527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Porin ravirata Satakunnan alueen hevosjalostusliitto ry
Maria Rehula
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin Hevosjalostusliitto ry
Annu Tams
040 159 6049,
lapinhjlry@gmail.com
Syksy 2024 Ruukki, Koulutuskeskus Brahe Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen
050 092 1527
aune.huttunen@oulunravit.fi
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Pääsykoe 20.6.
Loppukoe 31.7.
Seinäjoen ravirata Etelä-Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Saija Koskimäki
050 3424832
seinajoen.ravit@seinajoenravit.net
Elo-syyskuu 2024 Tampere, Teivon ravirata Hämeen Hevosjalostusliitto ry
Anu Kantala
040 045 4840
hameenhjl@gmail.com
Seuraava mahdollinen
kurssi 2024
Tornion ravirata Lapin Hevosjalostusliitto ry
Annu Tams
040 159 6049,
lapinhjlry@gmail.com
Pääsykoe 27.4.2024
Loppukoe 2.6.2024
Turku, Metsämäen ravirata Metsämäen ravirata / Turun Hippos ry
Eeva Karvonen
040 089 8353
eeva.karvonen@turunhippos.fi

Varmistathan aikataulut kurssin järjestäjältä. Järjestäjällä on oikeus peruuttaa kurssi, jos osallistujamäärä on liian pieni.

Lisätietoja C-ajolupakursseista saat:
Lähimmältä raviradalta tai Hevosjalostusliitosta 

tai voit ottaa yhteyttä Suomen Hippokseen:

Suomen Hippos ry
Johanna Pökkä
johanna.pokka@hippos.fi
040 632 8182