Hyppää sisältöön

Ikäluokkakilpailut 2022, suomenhevoset

Lisätietoja ikäluokkakilpailun säännöistä löydät järjestävän raviradan verkkosivuilta. Eri radoilla kiertävien kilpailuiden kuten Varsakunkun ja SHKL Hevosenomistajapokaali -lähdön säännöt löydät ”Hyödyllisiä linkkejä” -kohdasta.

Suomenhevosten ikäluokkakilpailut 2022   
3-v suomenhevoset
23.8.MikkeliVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
6.9.KuopioVarsakunkku-karsinta tammat
23.9.ForssaVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
23.9.ForssaVarsakunkku-karsinta tammat
3.10.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
3.10.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta tammat
21.10.KuopioVarsakunkku-finaali
10.11.LahtiJunnustartti karsinta
11.11.SeinäjokiJunnustartti karsinta
25.11.KuopioJunnustartti karsinta
10.12.TampereJunnustartti finaali
4-v suomenhevoset
31.3.LahtiSHKL Cup karsinta
11.4.KuopioSHKL Cup karsinta
26.4.TampereSHKL Cup karsinta
6.5.SeinäjokiSHKL Cup karsinta
24.5.MikkeliSHKL Cup karsinta
3.6.JyväskyläSHKL Cup karsinta
11.6.JyväskyläSHKL Cup finaali
20.6.KaustinenPikkupelimanni-karsinnat
8.7.KaustinenPikkupelimanni finaali
30.7.ForssaPikkuprinssi
30.7.ForssaPikkuprinsessa, tammat
15.8.OuluOulu Express karsinnat
18.8.LahtiOulu Express-karsinta
27.8.OuluOulu Express-finaali
6.9.KuopioVarsakunkku-karsinta tammat
6.9.KuopioVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
20.9.TampereKriterium-karsinnat
1.10.TampereKriterium
14.10.PoriSatakunta-ajon karsinnat
22.10.PoriSatakunta-ajo
28.10.KuopioP-S Kasvattaja-ajot
31.10.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta tammat
5.11.MikkeliVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
19.11.SeinäjokiVarsakunkku-finaali
5-v suomenhevoset
9.4.PoriSatakunta Senior
6.5.SeinäjokiVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
22.5.KaustinenIlkka-ajon karsinta
2.6.SeinäjokiIlkka-ajon finaali
12.6.ForssaVarsakunkku-karsinta tammat
14.6.MikkeliVarsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
30.6.KuopioVarsakunkku-karsinta tammat
6.7.VermoTawaststjernan Muistoajo
17.7.MikkeliVarsakunkku-finaali
31.7.ForssaPikkukunkku
31.7.ForssaPikkukuningatar, tammat
11.8.JyväskyläDerby-karsinnat
20.8.JyväskyläDerby
13.9.LappeenrantaVillinmiehen Tammakilpailun karsinnat
24.9.LappeenrantaVillinmiehen Tammakilpailu
28.10.KuopioP-S Kasvattaja-ajot
3.11.JyväskyläTammaderbyn karsinnat
12.11.JyväskyläTammaderby