Hyppää sisältöön

Ikäluokkakilpailut 2021, suomenhevoset

Lisätietoja ikäluokkakilpailun säännöistä löydät järjestävän raviradan verkkosivuilta. Eri radoilla kiertävien kilpailuiden kuten Varsakunkun ja SHKL Hevosenomistajapokaali -lähdön säännöt löydät ”Hyödyllisiä linkkejä” -kohdasta.

3-vuotiaat

15.8. Kuopio Varsakunkku-karsinta
1.9. Seinäjoki Varsakunkku-karsinta
17.9. Forssa Varsakunkku-karsinta
30.9. Kouvola Junnustartti-karsinta
5.10. Mikkeli Varsakunkku-karsinta
19.10. Kuopio Varsakunkku-finaali
28.10. Lahti Junnustartti karsinta
9.11. Tampere Junnustartti karsinta
20.11. Jyväskylä Junnustartti finaali

4-vuotiaat

11.2. Kouvola Nelivuotislähtö
25.2. Lahti Nelivuotislähtö
1.4. Lahti SHKL Cup karsinta
15.4. Jyväskylä SHKL Cup karsinta
22.4. Kuopio SHKL Cup karsinta
4.5. Tampere SHKL Cup karsinta
20.5. Seinäjoki SHKL Cup karsinta
31.5. Oulu SHKL Cup karsinta
12.6. Jyväskylä SHKL Cup finaali
17.6. Kaustinen Pikkupelimanni-karsinnat
9.7. Kaustinen Pikkupelimanni finaali
17.7. Mikkeli Pikkusuurmestaruus
31.7. Seinäjoki Pikkuprinssi
16.8. Oulu Oulu Express karsinnat
19.8. Lahti Oulu Express-karsinta
28.8. Oulu Oulu Express-finaali
6.9. Kuopio Varsakunkku-karsinta tammat
21.9. Tampere Kriterium-karsinnat
2.10. Tampere Kriterium
5.10. Mikkeli Varsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
15.10. Pori Satakunta-ajon karsinnat
23.10. Pori Satakunta-ajo
5.11. Kuopio P-S Kasvattaja-ajo
10.11. Forssa Varsakunkku-karsinta tammat
12.11. Kuopio Varsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
27.11. Seinäjoki Varsakunkku-finaali

5-vuotiaat

24.4. Pori Satakunta Senior
23.5. Kaustinen Ilkka-ajon karsinta
24.5. Kuopio Varsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
3.6. Seinäjoki Ilkka-ajon finaali
15.6. Mikkeli Varsakunkku-karsinta tammat
16.6. Vermo Tawaststjernan Muistoajo
25.6. Powerpark Viisivuotislähtö
1.7. Seinäjoki Varsakunkku-karsinta tammat
6.7. Mikkeli Varsakunkku-karsinta oriit ja ruunat
18.7. Mikkeli Varsakunkku-finaali
1.8. Seinäjoki Pikkukunkku
12.8. Jyväskylä Derby-karsinnat
21.8. Jyväskylä Derby
16.9. Lappeenr Villinmiehen Tammakilpailun karsinnat
25.9. Lappeenr Villinmiehen Tammakilpailu
5.11. Kuopio P-S Kasvattaja-ajo
11.11. Jyväskylä Tammaderbyn karsinnat
20.11. Jyväskylä Tammaderby