Hyppää sisältöön

C- ajolupakurssit 2021

(Päivitetty 22.3.2021)

Vuoden 2021 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.
Kurssi & aika Paikka Järjestäjä
Pääsykoe 13.3.2021 Helsinki, Vermon ravirata Vermon ravirata Oy ja Vermon ravikoulu
Jarkko Korhonen, jarkko.korhonen@vermo.fi
Pääsykoe 15.4. 2021 Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Ninni Ala-Jääski
Jokimaankatu 6 A, 15700 Lahti
puh. 041 317 1873, toimisto@eshjl.fi
Lisätietoja TÄSTÄ (linkki puuttuu)
Pääsykoe 7.1.2021
Loppukoe 23.1.2021
(toteutunut)
Seinäjoen ravirata Etelä-Pohjanmaan Hjl
Susanna Hakkarainen
0405329014, susanna.hakkarainen@seinajoenravit.net
Alkaen 19.2.2021 Kaustinen, Nikulan Ravirata Keski-Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry & Kaustisen ravirata
Susanna Mastokangas, kphevosjalostusliitto@gmail.com
Kesäkuu 2021 Oulu, Äimäraution ravirata Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen, aune.huttunen@oulunravit.fi, puh. 0500921527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Pääsykoe 6.3.2021 Oulu, Äimäraution ravirata
(montéajolupakurssi)
Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen, aune.huttunen@oulunravit.fi, puh. 050 092 1527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Ruukki Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen, aune.huttunen@oulunravit.fi, puh. 050 092 1527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Elokuu 2021 Tampere, Teivon ravirata Hämeen hevosjalostusliitto ry
Anu Kantala. Puh. 03 222 9685 / 0400 454 840, hameen.hevosjalostus@kolumbus.fi
Pääsykoe 13.5.2021 Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry
Henri Toiviainen, puh. 0404567003, henri.toiviainen@turunhippos.fi
Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin Hevosjalostusliitto ry
Annu Tams, puh. 0401596049, llapinhjlry@gmail.com
Pääsykoe 28.4.2021
Loppukoe 25.5.2021
Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Sari Piirainen, puh. 010 321 0263, 040-849 6958
sari.piirainen@killeri.fi
Toukokuu Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hjl
Anne Taimela, puh. 050-4417524, hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi
Lisätietoja TÄSTÄ
Syys-lokakuu Kouvolan ravirata Kymen-Karjalan Hjl, Särkilahdentie 2485, 56440 Pohja-Lankila, tai kymenkarjalanhjl@gmail.com
Tiedustelut: 0400 958 581/ Timlin
Lisätietoja TÄSTÄ
Pääsykoe 15.3. 2021 Mikkelin ravirata Etelä-Savon Hjl
Janina Aronen puh. 044 791 0600
hevosjalostusliitto@mikkelinravirata.fi
www.mikkelinravirata.fi
Elo – syyskuu 2021 Kuopio, Sorsasalon Pohjois-Savon Hevosjalostusliitto ry
Hannu Ala-Korpi, puh. 044 037 5363
hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi
Touko – kesäkuu 2021 Kajaanin ravirata Kirsi Mikkonen, Kainuun Hevosjalostusliitto ry
Ravitie 48, 87950 Kuluntalahti, puh. 0443617193,
Tammi – helmikuu 2021 Tornio, Laivakankaan ravirata Juha Niskala
Länsi-Lapin Hevosystävät ry
puh. 0405268534
Forssa, Pilvenmäen ravirata Forssan Seudun Hippos ry
Elina Hirvonen, puh. 0503018258
elina.hirvonen@pilvenmaki.fi

 

Lisätietoja C-ajolupakursseista saat lähimmältä raviradalta tai Suomen Hippos ry/ Helena Hyvämäki-Mäenpää p. 020 760 5246