Hyppää sisältöön

C-ajolupakurssit 2021

(Päivitetty 23.7.2021)

Vuoden 2021 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.
Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö
 Heinä-elokuu 2021 Forssa, Pilvenmäen ravirata Forssan Seudun Hippos ry
Elina Hirvonen, puh. 0503018258
elina.hirvonen@pilvenmaki.fi
13.3. – 24.4.2021
(toteutunut)
Helsinki, Vermon ravirata Vermon ravirata Oy ja Vermon ravikoulu
Jarkko Korhonen, jarkko.korhonen@vermo.fi
Pääsykoe 28.5.2021
Loppukoe 30.6.2021
(toteutunut)
Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hjl
Anne Taimela, puh. 050-4417524, hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi
Pääsykoe 28.4.2021
Loppukoe 25.5.2021 (toteutunut)
Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Sari Piirainen, puh. 010 321 0263, 040-849 6958
sari.piirainen@killeri.fi
Pääsykoe 13.9.2021 Kajaanin ravirata Kirsi Mikkonen, Kainuun Hevosjalostusliitto ry
Ravitie 48, 87950 Kuluntalahti, puh. 0443617193,
Pääsykoe 19.2.2021
(toteutunut)
Kaustinen, Nikulan Ravirata Keski-Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry & Kaustisen ravirata
Susanna Mastokangas, kphevosjalostusliitto@gmail.com
Syys-lokakuu 2021 Kouvolan ravirata Kymen-Karjalan Hjl, Särkilahdentie 2485, 56440 Pohja-Lankila, tai kymenkarjalanhjl@gmail.com
Tiedustelut: 0400 958 581/ Timlin
Pääsykoe 17.8.2021 Kuopio, Sorsasalon ravirata Pohjois-Savon Hevosjalostusliitto ry
Hannu Ala-Korpi, puh. 044 037 5363
hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi
15.4. – 11.5.2021
(toteutunut)
Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry
Ninni Ala-Jääski
Jokimaankatu 6 A, 15700 Lahti
puh. 041 317 1873, toimisto@eshjl.fi
15.3. – 27.4.2021
(toteutunut)
Mikkelin ravirata Etelä-Savon Hjl
Janina Aronen puh. 044 791 0600
hevosjalostusliitto@mikkelinravirata.fi
www.mikkelinravirata.fi
Pääsykoe 6.6.2021
Loppukoe 5.7.2021
(ei toteutunut)
Oulu, Äimäraution ravirata Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen, aune.huttunen@oulunravit.fi, puh. 0500921527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
6.3.2021 (toteutunut) Oulu, Äimäraution ravirata (montéajolupakurssi) Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen, aune.huttunen@oulunravit.fi, puh. 0500921527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
Pääsykoe 28.5.2021
Loppukoe 7.7.2021
(toteutunut)
Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin Hevosjalostusliitto ry
Annu Tams, puh. 0401596049, lapinhjlry@gmail.com
Ajankohta avoinna Ruukki, Koulutuskeskus Brahe Pohjanmaan Hevosjalostusliitto ry
Aune Huttunen, aune.huttunen@oulunravit.fi, puh. 050 092 1527
www.hevosjalostusliitot.fi/pohjanmaa
7.1 – 23.1.2021
(toteutunut)
Seinäjoen ravirata Etelä-Pohjanmaan Hjl
Susanna Hakkarainen
0405329014, susanna.hakkarainen@seinajoenravit.net
Pääsykoe 2.8.2021
Loppukoe 3.9.2021
Tampere, Teivon ravirata Hämeen hevosjalostusliitto ry
Anu Kantala. Puh. 03 222 9685 / 0400 454 840
hameenhjl@gmail.com
Tammi – helmikuu 2021
(toteutunut)
Tornio, Laivakankaan ravirata Juha Niskala
Länsi-Lapin Hevosystävät ry
puh. 0405268534
13.5. – 19.6.2021
(toteutunut)
Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry
Henri Toiviainen, puh. 0404567003, henri.toiviainen@turunhippos.fi

 

Lisätietoja C-ajolupakursseista saat lähimmältä raviradalta tai Suomen Hippos ry/ Helena Hyvämäki-Mäenpää p. 020 760 5246