Hyppää sisältöön

P-ajolupakurssit 2021

(Päivitetty 18.10.2021)

Vuoden 2021 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.

Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö
Ajankohta avoinna Forssa, Pilvenmäen ravirata Pilvenmäen ravirata

Elina Hirvonen, elina.hirvonen@pilvenmaki.fi

Pääsykoe 11.6.2021
Loppukoe 16.6.2021
(toteutunut)
Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry ja Joensuun ravinuoret

Anne Taimela, hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi, puh. 050 4417 524

Pääsykoe 7.6.2021
Loppukoe 19.6.2021
(ei toteutunut)
Jyväskylä, Killerin ravirata Keski-Suomen Hevosjalostusliitto ry

Sari Piirainen, sari.piirainen@killeri.fi, puh. 010 321 0263

Pääsykoe 15.10.2021
Loppukoe 24.10.2021
(ei toteutunut)
Kajaanin ravirata Kainuun hevosjalostusliitto ry

Kirsi Mikkonen, kainuunhevosjalostusliitto@gmail.com, puh. 0443617193

Pääsykoe 6.8.2021
Loppukoe 20.8.2021
(toteutunut)
Kaustinen, Nikulan ravirata Keski-Pohjanmaan hevosjalostusliitto ry

Susanna Mastokangas, kphevosjalostusliitto@gmail.com, puh. 0405845907

Lisätietoa TÄSTÄ

Ajankohta avoinna Kouvolan ravirata Kouvolan ravirata ja Kouvolan ravinuoret

Janika Pasi, janika.pasii@gmail.com, puh. 0405498640

Hanna Seppälä, hanna.seppalaa@outlook.com, puh 0440702959

Pääsykoe 2.8.2021
Loppukoe 14.8.2021
(ei toteutunut)
Kuopio, Sorsasalon ravirata Kuopion ravinuoret ja Pohjois-Savon hevosjalostusliitto ry

puh. 044 0375 363, ilmoittautuminen: hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi

6.-11.6.2021 (ei toteutunut)

13.-18.6.2021 (toteutunut)

Köyliö/Kokemäen ravirata Sataravi Oy ja Poniravikoulu Köyliö

Susanne Vuori, puh. 0505280392

Pääsykoe 19.10.2021
Loppukoe 31.10.2021
(toteutunut)
Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry

Ninni Ala-Jääski, toimisto@eshjl.fi, puh. 0413171873
www.hevosjalostusliitot.fi/etelasuomi

Ajankohta avoinna Lappeenrannan ravirata Lappeen ravinuoret ja Lappeen ravirata

Vilma Lepistö, mikkelinravinuoret@gmail.com, puh. 0400229006

15.-19.6.2021 (toteutunut)  Loviisan ravirata Nylands Läns Hästavelsförbund r.f.

Sonja Skogberg, sonja.skogberg@pp2.inet.fi, puh. 0500 630 492

Pääsykoe 13.9.2021
(ei toteutunut)
Mikkelin ravirata Mikkelin ravinuoret ja Mikkelin ravirata

Vilma Lepistö, mikkelinravinuoret@gmail.com, puh. 0400-229006

Loka-marraskuu 2021 Oulu, Äimäraution ravirata Oulun ravinuoret ja Äimäraution ravirata

Essi Perttula, perttulaessi15@gmail.com, puh. 0401456904

Ajankohta avoinna Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin hevosjalostusliitto ry

Reijo Kolunen, lajinhjl@gmail.com, puh. 0401596049

Pääsykoe 21.6.2021
Loppukoe 5.7.2021
(toteutunut)
Seinäjoen ravirata Seinäjoen ravirata

Heli Myllykoski heli@hmyllykoski.fi, puh. 050 586 0813.

Pääsykoe 15.10.2021
Loppukoe 24.10.2021
(toteutunut)
Tampere, Teivon ravirata Tampereen ravirata

Viena Kauppi, viena.kauppi@teivo.fi, puh. 0504770450

Ajankohta avoinna Tornio, Laivakankaan ravirata Länsi-Lapin Hevosystävät ja Tornion ravinuoret

Katja Blomberg, katjablomberg2@gmail.com, puh. 0405388943

ravinuoret@laivakangas.fi

Pääsykoe 13.5.2021
(ei toteutunut)
Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry

Henri Toiviainen, henri.toiviainen@turunhippos.fi, puh. 040-456 7003

Pääsykoe 12.7.2021
Loppukoe 16.7.2021
(ei toteutunut)
Ypäjän Hevosopisto Hevosopisto

Hanna Lepistö, hanna.lepisto@hevosopisto.fi, puh. 0408651596

Ajantasaiset tiedot P-ajolupakursseista löydät raviradan ja alueen Hevosjalostusliiton verkkosivuilta. Varmistathan aikataulut kurssin järjestäjältä!

Kurssin järjestäjällä on oikeus peruttaa kurssi, mikäli osallistujamäärä jää liian vähäiseksi.

Lisätietoja P-ajolupakursseista saat lähimmältä raviradalta tai

Suomen Hippos ry
Helena Hyvämäki-Mäenpää
nuoriso – ja koulutustoiminnan koordinaattori
020 760 5246
helena.hyvamaki-maenpaa@hippos.fi