Hyppää sisältöön

P-ajolupakurssit 2021

 

Huom. Vuoden 2021 ajolupakurssikalenteria päivitetään sitä mukaa kuin ajolupakurssien ajankohdat varmistuvat.

Ajankohta Paikka Yhteyshenkilö
Ajankohta avoinna Forssa, Pilvenmäen ravirata Pilvenmäen ravirata

Elina Hirvonen, elina.hirvonen@pilvenmaki.fi

Ajankohta avoinna Lappeenrannan ravirata Lappeen ravinuoret ja Lappeen ravirata

Vilma Lepistö, mikkelinravinuoret@gmail.com, puh. 0400229006

Ajankohta avoinna Kouvolan ravirata Kouvolan ravirata ja Kouvolan ravinuoret

Janika Pasi, janika.pasi@gmail.com, puh. 0405498640

Hanna Seppälä, hanna.seppala@pp4.inet.fi, puh 0440702959

Heinä -elokuu 2021 Kajaanin ravirata Kainuun hevosjalostusliitto ry

Kirsi Mikkonen, kainuunhevosjalostusliitto@gmail.com, puh. 0443617193

Lisätietoja TÄSTÄ

Ajankohta avoinna Rovaniemi, Mäntyvaaran ravirata Lapin hevosjalostusliitto ry

Reijo Kolunen, lajinhjl@gmail.com, puh. 0401596049

Ajankohta avoinna Kaustinen, Nikulan ravirata Keski-Pohjanmaan hevosjalostusliitto ry

Susanna Mastokangas, kphevosjalostusliitto@gmail.com, puh. 0405845907

Kesäkuu 2021 Loviisan ravirata Nylands Läns haf

Sonja Skogberg, sonja.skogberg@pp2.inet.fi, puh. 0500 630 492

Ajankohta avoinna Seinäjoen ravirata Seinäjoen ravirata

Susanna Hakkarainen, susannahakkarainen@seinajoenravit.net, puh. 040532 9014

Pääsykoe 7.6. alkaen klo 18.

Loppukoe 19.6. alkaen klo 17.
Alustava aikataulu,  muutokset mahdollisia.

Jyväskylä, Killerin ravirata K-S:n Hevosjalostusliitto ry

Sari Piirainen, sari.piirainen@killeri.fi, puh. 010 321 0263

Toukokuu 2021 Joensuu, Linnunlahden ravirata Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry ja Joensuun ravinuoret

Anne Taimela, hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi, puh. 050 4417 524

Ajankohta avoinna Ypäjän hevosopisto Hevosopisto

Hanna Lepistö, hanna.lepisto@hevosopisto.fi, puh. 0408651596

 

Ajankohta avoinna Oulu, Äimäraution ravirata Oulun ravinuoret ja Äimäraution ravirata

Essi Perttula, perttulaessi15@gmail.com, puh. 0401456904

Ajankohta avoinna Tornio, Laivakankaan ravirata Länsi-Lapin Hevosystävät ja Tornion ravinuoret

Katja Blomberg, katjablomberg2@gmail.com, puh. 0405388943

ravinuoret@laivakangas.fi

Ajankohta avoinna Köyliö/Kokemäen ravirata Satakunnan hevosjalostusliitto ry ja Poniravikoulu Köyliö

Susanne Vuori, puh. 0505280392

Kesäkuu 2021 Lahti, Jokimaan ravirata Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ry

Ninni Ala-Jääski, toimisto@eshjl.fi, puh. 0413171873
www.hevosjalostusliitot.fi/etelasuomi

Elokuu  2021 Kuopio, Sorsasalon ravirata Kuopion ravinuoret ja Pohjois-Savon hevosjalostusliitto ry

puh. 0505747456, Ilmoittautuminen: ravinuoret@kuopionravirata.fi

Kesäkuu, vko 23 pääsykoe ja viikko 26 loppukoe. Mikkelin ravirata Mikkelin ravinuoret ja Mikkelin ravirata

Vilma Lepistö, mikkelinravinuoret@gmail.com, puh. 0400-229006

Pääsykoe 13.5.2021 Turku, Metsämäen ravirata Turun Hippos ry

Henri Toiviainen, henri.toiviainen@turunhippos.fi, puh. 040-456 7003

Viikolla 42 Tampere, Teivon ravirata Tampereen ravirata

Viena Kauppi, viena.kauppi@teivo.fi, puh. 0504770450

Ajantasaiset tiedot P-ajolupakursseista löydät raviradan ja alueen Hevosjalostusliiton www-sivuilta. Varmistathan aikataulut kurssin järjestäjältä!

Kurssin järjestäjällä on oikeus peruttaa kurssi, mikäli osallistujamäärä jää liian vähäiseksi.

Lisätietoja P-ajolupakursseista saat lähimmältä raviradalta tai

Suomen Hippos ry
Helena Hyvämäki-Mäenpää
nuoriso – ja koulutustoiminnan koordinaattori
020 760 5246
helena.hyvamaki-maenpaa@hippos.fi