muisto

VALIOKUNNAT JA MUUT TOIMIELIMET VUONNA 2018

 

SÄÄNTÖVALIOKUNTA

Ismo Kovanen (pj.), Markku Elfving, Olavi Haanketo, Arto Hytönen, Vesa Mäkinen, Tuomo Ojanperä, Tuomo Pekonen, Juhani Junttila (siht.) ja Katariina Lamminpää (siht.)



KILPAILUVALIOKUNTA

Vesa Mäkinen (pj.), Ilkka Soronen, Arto Hytönen, Heikki Haavisto, Timo Mahlamäki, Pasi Pykäläinen, Mikko Korpela ja Tuomo Pekonen (siht.)



LISENSSIVALIOKUNTA

Petro Ropo (pj.), Jukka-Pekka Kauhanen, Tuomo Pekonen, Mitja Nummenmaa, Virpi Ylitalo, Juha Lyyski, Katariina Lamminpää (siht.)

Kutsuttavina asiantuntijoina Hippoksen työntekijöitä.



JALOSTUSVALIOKUNTA

Kristiina Ertola (pj.), Marjo Kaipainen, Markku Punkari, Ilkka Klemola, Heidi Sihvo, Matti Ojala, Hannu Ala-Korpi, Mikko Korpela, Mikko Väisänen, Jukka Pösö, Minna Mäenpää (siht.)           



ORINÄYTTELYLAUTAKUNTA

Heidi Sihvo (sh-pj.), Minna Mäenpää (lv-pj.), Ari Hartikainen, Jukka Huuskola, Jenni Timlin ja Jukka-Pekka Kauhanen sekä ohjaskoe Risto Tupamäki, Jukka-Pekka Kauhanen, Ilkka Korpi, Tuomas Pakkanen, Risto Väre, Santtu Raitala, Arto Hammar, Juha-Pekka Vilkman, Marko Hakkarainen, eläinlääkäreinä Martti Tala, Laura Muilu ja Meeri Rantanen.

Lisäksi voidaan käyttää muita asiantuntijoita.      



PUHEENJOHTAJATUOMARIT LÄMMINVERISET RAVIHEVOSET JA SUOMENHEVOSET

Heidi Sihvo, Kai Tuusa, Markku Nisula, Jenni Timlin ja Outi Ruottinen, Matti Rehula



LÄMMINVERISTEN RAVIHEVOSORIIDEN PISTERYHMÄ

Rainer Björkroth, Mika Martiskainen, Risto Olamo ja Arto Sipakko ja Jukka Pösö


RATSU- JA PONIVALIOKUNTA

Anu Korppoo (pj), Håkan Wahlman, Anna Kärkkäinen, Anu Kantala, Kristiina Ertola, Minna Toivonen, Sarita Poikolainen, Tuula Pyöriä ja Minna Mäenpää (siht.)   



RATSU- JA PONIROTUJEN TAMMA- JA VARSALAUTAKUNTA

Ilona Pykäläinen, Anna Pajanen, Tuula Pyöriä, Marjo Sutinen, Camilla Simonsén, Annu Stenqvist, Outi Talvi, Marianna Paavolainen, Liisa Kaitala, Kirsi Lehtonen, Heidi Sihvo (ratsut), Soila Järvinen (ponit).

Lisäksi voidaan käyttää ulkomaisia asiantuntijoita



RATSUROTUJEN ORILAUTAKUNTA

Anna Pajanen (pj.), Carl-Harry Frey, Maria Colliander, Anne-Mari Pekonen, Irmeli Summanen, Marko Björs, Minna Mäenpää, eläinlääkärit Laura Muilu ja Meeri Rantanen, testitarkkailija Jari Olkkonen.

Lisäksi voidaan käyttää kotimaisia ja ulkomaisia asiantuntijoita.



PONIEN ORILAUTAKUNTA

Anna Pajanen (pj.), Tuula Pyöriä (vpj.), Outi Talvi, Minna Mäenpää, eläinlääkärit Laura Muilu ja Meeri Rantanen, valjastuksen ja ajokokeiden valvoja Jari Olkkonen.

Lisäksi voidaan käyttää kotimaisia ja ulkomaisia asiantuntijoita.



ERKKI RAJAKOSKEN RAHASTON HOITOKUNTA

Kristiina Ertola (pj.), Ilkka Alitalo, Riitta-Mari Tulamo, Markku Elfving, Ari Hartikainen, Pekka Kairtamo ja Leila Vähänen (siht.)


                                        

C-AJOLUPAKURSSIEN VALVOJAT

Jukka-Pekka Kauhanen (pj), Markku Elfving, Timo Niemelä, Veli Nurminen, Pasi Pykäläinen, Antti Serkamo, Juhani Junttila (siht.)



SUURKILPAILUVALVOJAT


Olavi Haanketo, Pasi Jetsu, Juha Päkkilä, Matti Syrjä, Kai Tuusa, Tuomo Ylisaari, Juhani Junttila (siht.)



VARUSTETYÖRYHMÄ


Jari Ansio (pj.), Reija Junkkari, Risto Airaksinen, Jani Hautaviita, Ilkka Korpi, Pekka Piirainen, Pirkko Valmari, Katariina Lamminpää, Kimmo Palva ja Juhani Junttila (siht.)



KUNINKUUSRAVIEN PÄÄTOIMIKUNTA


Vesa Mäkinen, Hannu Nivola, Markku J. Jääskeläinen ja Merja Tuunanen.






 
Tulosta sivu