salama sara 918x159

Kysy hevosenomistamisesta - omistajavastaavat vastaavat

Raviratojen omistajavastaavat opastavat hevosenomistamiseen liittyvissä kysymyksissä sekä nykyisiä että tulevia hevosenomistajia. Jos etsit kimppaosuutta tai hevosta itsellesi tai sinulla on kysymyksiä hevosenomistamiseen liittyen, voit olla yhteydessä raviratojen omistajavastaaviin.

Omistajavastaavat auttavat muun muassa seuraavissa asioissa:

- Tiedottavat radan vaikutusalueen myytävistä kimppaosuuksista tai hevosista

- Ideoivat ja toteuttavat yhdessä radan ja valmentajien kanssa hevosenomistajille suunnattuja palveluita ja erilaisia hevosenomistamisen muotoja

- Neuvovat omistajanvaihdoksiin, hallintaoikeuden siirtoihin, hevoskauppaan ja sopimuksiin liittyvissä asioissa

- Aktivoivat yhteistyötä radan, hevosjalostusliiton ja SHKL:n paikallisyhdistyksen kanssa neuvonnan, erilaisten teemaravien, muiden tapahtumien tai tempausten muodossa





Omistajavastaavat

Forssa
Elina Hirvonen puh. 010 422 1490, elina.hirvonen@pilvenmaki.fi Lisätietoja 
Kajaani
Kirsi Mikkonen puh. 044 361 7193, kainuunhevosjalostusliitto@gmail.com Lisätietoja

Kaustinen 
Helena Balac puh. 0400 365 395, helena.balac@kaustisenravit.fi Lisätietoja

Helena Balac



Kouvola
Minni Majoniemi minni.majoniemi@gmail.com Lisätietoja

Kuopio
Hannu Ala-Korpi puh. 0440-375 363, hannu.ala-korpi@kuopionravirata.fi

Lappeenranta
Pekka Viskari lappee.raviliiga@gmail.com

Mikkeli
Outi Ruottinen puh. 044 791 0600, outi.ruottinen@mikkelinravirata.fi Lisätietoja
Outi Ruottinen


Oulu/Ylivieska
Minna Kuusisto puh. 0500 241 047, minnakuu74@gmail.com
minnakuusistopieni



Teivo
Mirva Niinivaara ja Jouni Lindman omistajavastaava@teivo.fi

Tornio
Markus Keskimaunu puh. 040 5887378, info@laivakangas.fi

Turku
Virpi Ylitalo puh. 040 7473 432, virpi.ylitalo@turunhippos.fi Lisätietoja

Metsämäen raviradan Kimppahevoset -sivu avattu!
Kimpanvetäjät ja hevoskasvattajat voivat ilmoittaa varsinais-suomalaisten hevosten osuuksia myyntiin veloituksetta. Ilmoittakaa hevosen nimi, kuva, "myyntipuhe", valmentaja, kimpanvetäjä ja hintatiedot osoitteeseen henri.toiviainen@turunhippos.fi.
www.turunhippos.fi/raviurheilu/kimppahevoset.html

Vermo
Virpi Järveläinen puh. 09 3488 3204, virpi.jarvelainen@vermo.fi



 
Tulosta sivu