lahto 159x918

Suurkilpailut ja karsinnat 2019


aikapaikkakilpailu
13.4.Seinäjoki Seinäjoki Race (L)
24.4.HelsinkiArvid Åvallin TammaDerby -karsinta (L5FIt)
4.5.Helsinki Finlandia-ajo (L), Arvid Åvallin TammaDerby (L5FIt)
11.5.Lahti Suomen Cup (K)
30.5.RovaniemiKirppu-ajo (K)
18.5.Kuopio Kuopio Stakes (L4FI)
6.6.LahtiSuur-Hollola-ajo -alkukilpailu (LFI), Kylmäverihevosten Suur-Hollola-ajo -karsinta (KFI)
8.6.JyväskyläKillerin Eliitti (L)
15.6.Kouvola Kymi Grand Prix (L)
21.6.HärmäKylmäveritammojen maili (Kt)
22.6.HärmäKäyttöauton Maili (L), Nordic King (K)
25.6.Kaustinen Pikkupelimanni-karsinta (S4)
29.6.Lahti Suur-Hollola-ajo -välierä (LFI)
30.6.Lahti Suur-Hollola-ajo (LFI), Kylmäverihevosten Suur-Hollola-ajo (KFI)
5.7.Kaustinen Isla-ajo (L5), Pikkupelimanni (S4)
10.7.HelsinkiTawststjernan Muistoajo (K5)
18.7.PoriSuurmestaruus-ajo (L)
20.7.MikkeliSuurmestaruus-ajo (K)
21.7.Mikkeli St Michel (L)
25.7.SeinäjokiKasvattajakruunu-karsinta (L5t)
26.7.VieremäEinari Vidgrenin Muistoajo (L4)
3.8.LahtiKuninkuusravit (S)
4.8.LahtiKuninkuusravit (S)
6.8.TampereTammakriterium-karsinta (L3FIt)
15.8.Jyväskylä Killerin Derby -karsinta (S5)
16.8.SeinäjokiKasvattajakruunu (L5t)
17.8.TampereTammakriterium (L3FIt) 
21.8.Helsinki Suuri Suomalainen Derby -karsinta (L4FI)
24.8.Jyväskylä Killerin Derby (S5) 
26.8.Oulu Oulu Express -karsinta (L3FI, S4)
28.8.Helsinki Oulu Express -karsinta (L3FI)
29.8.LahtiOulu Express -karsinta (S4)
31.8.Helsinki Suomen Mestaruus (LFI), Suuri Suomalainen Derby (L4FI)
7.9.Oulu Oulu Express (L3FI, S4)
12.9.LappeenrantaVillinmiehen Tammakilpa -karsinta (L4FIt, S5t)
14.9.TurkuPohjoismaiden Mestaruus (K)
15.9.TurkuKasvattajakruunu (L2o/r, L2t) 
21.9.Forssa Tammavaltikka (Lt)
24.9.TampereKriterium-karsinta (L3FI, S4)
28.9.LappeenrantaVillinmiehen Tammakilpa (L4FIt, S5t)
5.10.Tampere Kriterium (L3FI, S4)
12.10.HelsinkiEuroopan Mestaruus (L5o/t, L3o/t)), UET Grand Prix (L4o/t)
17.10.LahtiHevosenomistajapokaali-karsinta (L2)
18.10.PoriSatakunta-ajo -karsinta (S4)
26.10.LahtiHevosenomistajapokaali (L2)
31.10.Kouvola Kymenlaakso-ajo -karsinta (L3FI)
2.11.Pori St Leger (LFI), Satakunta-ajo (S4)
9.11.Kouvola Kymenlaakso-ajo (L3FI)
12.11.JyväskyläKasvattajakruunu-välierä (L4o/r, L4t)
16.11.HelsinkiKavioliiga-finaali (L)
16.11.SeinäjokiKavioliiga-finaali (S)
18.11.TurkuKasvattajakruunu-välierä (L3o/r, L3t)
23.11.JyväskyläKasvattajakruunu (L4o/r, L4t)
30.11.TurkuKasvattajakruunu (L3o/r, L3t)
11.12.HelsinkiUudenmaan Upein -karsinta (L3FIo/r, L3FIt)
18.12.HelsinkiUudenmaan Upein (L3FI)



Lyhenteiden selitykset

 

FI Suomessa syntyneet
kylmäveriset
lämminveriset
suomenhevoset
o/r  oriille ja ruunille
t tammoille
numero osanottajien mahdollinen ikärajoitus
E-S entisen Etelä-Suomen läänin alueella syntyneille


 

Toto75-finaalit 2019

la 05.01. Helsinki
la 02.02. Lahti
la 02.03. Helsinki
la
06.04. Forssa
la
05.10. Tampere
la
02.11.
Pori
la
07.12.
Oulu
la
01.12
Seinäjoki




 
Tulosta sivu