lahto 159x918

Suurkilpailut ja karsinnat 2017


Suurtapahtumat 2017


la 4.3.HelsinkiEspoon Palkinto (Lt) 
la 11.3.Kouvola Valkeala-ajo (K)
la 18.3.Joensuu Karjalainen-ajo (K)
la25.3.KuopioBiofarm Cup –karsinta (L3)
la 1.4.Helsinki Helsinki-ajo (L)
ma3.4.OuluBiofarm Cup –karsinta (S4)
ke5.4.HelsinkiBiofarm Cup –karsinta (L3)
la 8.4.Pori Kultaloimi (L), Satakunta Senior (S5/6)
pe14.4.TurkuBiofarm Cup –karsinta (L3, S4)
la15.4.KaustinenPelimanni-ajo (K)
to20.4.LahtiBiofarm Cup –karsinta (L3)
la 22.4.Seinäjoki Seinäjoki-race (L), Kasvattajakruunu-alkuerä (L4FIo/r)
ma24.4.OuluBiofarm Cup –karsinta (L3)
ti25.4.TampereBiofarm Cup –karsinta (S4)
pe28.4.JyväskyläBiofarm Cup –karsinta (S4)
la 29.4.Lahti Suur-Hollolan Best Lady (LFIt), Suomen Cup (K)
ti2.5.TampereBiofarm Cup –karsinta (L3)
to4.5.JyväskyläKasvattajakruunu-alkuerä (L4FIo/r, L4FIt)
su 7.5.Helsinki Finlandia-ajo (L), Glenn Kosmos Memorial (L4), Seppeleajo (L3), Erkon Pokaali (K)
ma8.5.SeinäjokiBiofarm Cup –karsinta (S4)
ke10.5.HelsinkiArvid Åvallin TammaDerby -karsinta (L5FIt)
to11.5.LahtiBiofarm Cup –karsinta (S4)
pe12.5.TurkuKasvattajakruunu-alkuerä (L3FIo/r, L3FIt)
la 13.5.Oulu Number One (LFI)
ke17.5.HelsinkiArvid Åvallin TammaDerby (L5FIt)
la20.5.Kuopio Cartivet Meeting -finaali (L), Kuopio Stakes (L4FI), Biofarm Cup (L3), Savo-ajo (K)
to25.5.PoriBiofarm Cup (S4)
to1.6.LahtiSuur-Hollola-ajo -alkukilpailu (LFI)
ma5.6.TurkuKasvattajakruunu-alkuerä (L4FIt)
la10.6.JyväskyläKillerin Eliitti (L), Kasvattajakruunu-alkuerä (L3FIo/r, L3FIt)
la 17.6.Kouvola Kymi Grand Prix (L),  Jouni Kaikko Memorial (Lt)
ma19.6.Kaustinen Pikkupelimanni-karsinta (S4)
pe24.6.HärmäNordic King (K)
la25.6.HärmäNordic King (K)
la 1.7.Lahti Suur-Hollola-ajo -välierä (LFI),
su 2.7.Lahti Suur-Hollola-ajo (LFI),  Hambo (L3FI), Tammahambo (L3FIt), Kylmäverihevosten Suur-Hollola-ajo (KFI)
pe 7.7.Kaustinen Isla-ajo (L5FI), Pikkupelimanni (S4)
la 8.7.Kaustinen Festivaali - Speedex & Nykänen -ajo (L),
ke13.7.HelsinkiTawaststjernan Muistoajo (K5)
la15.7.MikkeliSuurmestaruus-ajo (K), Kasvattajakruunu-alkuerä (L3FIo/r)
su 16.7.Mikkeli St Michel (L), Eugen Pylvänäisen Muistoajo (L4), Kasvattajakruunu-alkuerä (L3FIt)
pe 21.7.Vieremä Einari Vidgrenin Muistoajo (L4)
la22.7.JoensuuJoensuu-ajo (L)
la 29.7.Ylivieska Malja-ajo (L)
ti1.8.TampereTammakriterium-karsinta (L3FIt)
la5.8.HelsinkiKuninkuusravit (S), Pikkuprinssi (S4), Suomen Mestaruus (LFI)
su6.8.HelsinkiKuninkuusravit (S), Pikkukunkku (S5)
ke9.8.SeinäjokiKasvattajakruunu-alkuerä  (L4FIo/r, L4FIt, 
la12.8.TampereTammakriterium (L3FIt) 
to 17.8.Jyväskylä Killerin Derby -karsinta (S5)
la19.8.RovaniemiKirppu-ajo (K)
ke 23.8.Helsinki Suuri Suomalainen Derby -karsinta (L4FI)
la 26.8.Jyväskylä Killerin Derby (S5) 
ma 28.8.Oulu Oulu Express -karsinta (L3FI, S4)
ke 30.8.Helsinki Oulu Express -karsinta (L3FI)
to31.8.LahtiOulu Express -karsinta (S4)
la 2.9.Helsinki Suuri Suomalainen Derby (L4FI), Tähtisprintteri (K)
ma4.9.SeinäjokiKasvattajakruunu-karsinta (L5FIt) 
la 9.9.Oulu Oulu Express (L3FI, S4)
ti 12.9.LappeeVillinmiehen Tammakilpa -karsinta (L4FIt, S5t)
la16.9.TurkuKasvattajakruunu (L5FIt)
su17.9.TurkuL. Fabritius Memorial (L5), Pohjoismaiden Mestaruus (K),Kasvattajakruunu-alkuerä (L4FIo/r, L3FIo/r,  L3FIt)
la 23.9.LappeeVillinmiehen Tammakilpa (L4FIt, S5t)
ti 26.9.Tampere Kriterium-karsinta (L3FI, S4)
la 30.9.Forssa Tammavaltikka (Lt)
to 5.10.LahtiJokimaa Tekee Tähtiä -karsinta (L), Hevosenomistajapokaali-karsinta (L2)
pe6.10.JyväskyläKasvattajakruunu-alkuerä (L4FIo/r, L4FIt)
la 7.10.Tampere Kriterium (L3FI, S4)
pe13.10.PoriSatakunta-ajo -karsinta (S4)
la 21.10.LahtiJokimaa Tekee Tähtiä (L), Hevosenomistajapokaali (L2)
su22.10.SeinäjokiKasvattajakruunu-alkuerä (L3FIo/r, L3FIt)
to 26.10.Kouvola Kymenlaakso-ajo -karsinta (L3FI)
la 28.10.Pori St Leger (LFI), Satakunta-ajo (S4)
la 4.11.Kouvola Kouvola-ajo (L), Kymenlaakso-ajo (L3FI)
la 11.11.Helsinki Käpylä Grand Prix (L), Derbyn TammaChampion(L4FIt), Hot Wings Race (L3)
pe17.11.TurkuKasvattajakruunu-välierä (L3FIo/r, L3FIt)
la18.11.JyväskyläKasvattajakruunu (L2FIo/r, L2FIt), Kasvattajakruunu-välierä (L4FIo/r, L4FIt)
la25.11.TurkuKasvattajakruunu (L3FIo/r, L3FIt)
la2.12.SeinäjokiKasvattajakruunu (L4FIo/r, L4FIt)
ke 7.12.Helsinki Uudenmaan Upein -karsinta (L3FIE-S)
ke21.12.Helsinki Uudenmaan Upein (L3FIE-S)


Lyhenteiden selitykset

 

FI Suomessa syntyneet
kylmäveriset
lämminveriset
suomenhevoset
o/r  oriille ja ruunille
t tammoille
numero osanottajien mahdollinen ikärajoitus
E-S entisen Etelä-Suomen läänin alueella syntyneille


 

Toto76-finaalit 2017

la 04.02. Tampere
la 01.04. Helsinki
la 10.06. Jyväskylä
la
15.07. Mikkeli
la
09.09. Oulu
la
28.10.
Pori
la
30.12.
Lahti






 
Tulosta sivu