P-ajolupakurssit 2018


P-ajolupakortin voi suorittaa 9-18 -vuotias nuori. Poniajolupakurssille voi osallistua aikaisintaan sen vuoden kesäkuussa, kun täyttää yhdeksän (9) vuotta. Hakija saa ajoluvan = kortti astuu voimaan sen kalenterivuoden alusta alkaen, jonka aikana hän täyttää vähintään kymmenen (10) vuotta.


Ajankohta

Paikka

Yhteyshenkilö

Järjestetty

Rovaniemi

Reija Kolunen

P. 040 159 6049

lapinhjl@gmail.com

   

Järjestetty

Kaustinen

Helena Balac

puh. 0400 365 395

helena.balac@kaustisenravit.fi

  

Järjestetty

Loviisa


Sonja Skogberg
puh. 0500-630 492
sonja.skogberg@pp2.inet.fi


   

Järjestetty

Seinäjoki

Matti Kattelus

puh. 0400 826 862 matti.kattelus@seinajoenravit.net

   

Järjestetty

Jyväskylä

K-S:n Hevosjalostusliitto, Sari Piirainen

Vesangantie 24, 40630 Jyväskylä
puh. 010 321 0263
sari.piirainen@killeri.fi
Ilm. liiton toimistoon kirjallisesti viim. pe 18.5.

   

Järjestetty


3.8.2018, ilmoittautuminen päättyy 27.7.2018

Nurmes

Joensuu

Pohjois-Karjalan Hevosjalostusliitto ry ja JOensuun ravinuoret,

Anne Taimela

puh. 050 4417 524 hevosjalostusliitto@joensuunravirata.fi

   

Järjestetty

Ypäjä


Hevosopisto

ilmoittautumiset ja lisätietoa täältä
tai Sara Yli-Houhala
puh. 040-8607608
sara.yli-houhala@hevosopisto.fi

   


Oulu

Oulun ravinuoret

Nelli Lindholm
puh. 040-5615136
nelli.lindholm@oulunravit.fi

   

Järjestetty

Tornio

Tornio ravinuoret

Anni Kangas

puh. 040 539 5732
tornionravinuoret@luukku.com

   

Järjestetty

Köyliö

Poniravikoulu Köyliö, Susanne Vuori

puh. 050-5280392

   

Peruttu, uutta ajankohtaa ei tiedossa.

Lahti/Jokimaa

Etelä-Suomen Hevosjalostusliitto ja Ponitaivas

Lia Merimaa
puh 040-5955988

   

11.-15.6.

(peruttu)

Kuopio

Kuopion ravinuoret

Heini Korhonen

ravinuoret@kuopionravirata.fi

  

 

Kevät 2019

Vermo

Vermon ravinuoret

Hanna Lepistö
040 865 1596
hanna.lepisto@hevosopisto.fi
www.vermo.fi

   

1.8.2018

Mikkeli

Mikkelin ravinuoret, Vilma Lepistö

0400-229006

   




   









Ajantasaiset tiedot P-ajolupakursseista löydät raviradan ja alueen Hevosjalostusliiton www-sivuilta


Kurssin järjestäjä saa peruuttaa kurssin, mikäli osallistujamäärä jää liian vähäiseksi.

 

Lisätietoja P-ajolupakursseista saat lähimmältä raviradalta.



 
Tulosta sivu